Kursy nurkowania

Kursy i specjalizacje nurkowe PADI Hurghada

Przynosimy pełną oferte kursów nurkowania i specjalizjaci nurkowych PADI w Hurghadzie. Kursy nurkowania są realizowane przez polskiego instruktora nurkowania – Ewę Woźniak. Odbywają się w Egipcie, w ośrodku turystycznym Hurghada nad Morzem Czerwonym. Skorzystaj z okazji, aby wziąć udział w kursie nurkowania lub specjalizjaci nurkowej z polskim instruktorem. I w tym samym czasie zanurkował pośród pięknych raf koralowych Morza Czerwonego.  

Kursy nurkowania Hurghada -intro w Egipcie

Witaj przygodo – przekonaj się czy chcesz zostać płetwonurkiem

Chcesz rozpocząć przygodę z nurkowaniem? A może po prostu interesuje Cię jak to jest pływać pod wodą? Czy jest to sport dla Ciebie? Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiadasz tak, a nie jesteś jeszcze zdecydowany na kurs nurkowania, to zapraszam na próbne nurkowanie INTRO w Hurghadzie! Rafy koralowe w Egipcie nadają się doskonale, żeby zacząć nową przygodę.

Podczas wprowadzenia do nurkowania rozpoczniemy Twoją przygodę od dopasowania sprzętu, omówienia istotnych kwestii dla Twojego bezpieczeństwa. Oraz przedstawię Ci plan nurkowania.
Podczas tego nurkowania będe Cię kierować i kontrolować. Aby pozwolić Ci na bezstresowe zapoznanie się z nową sytuacją dla Ciebie, jaką jest nurkowanie.

Nie przejmuj się, do „Witaj przygodo” nie potrzebujesz specjalnych umiejętności, czy ćwiczeń. Wymagany jest dobry humor i pozytywne nastawienia. Oraz musisz pozwolić mi na zaopiekowanie się Tobą w trakcie takiego nurkowania.

>> Przeczytaj więcej o nurkowaniu próbnym INTRO Hurghada

Kurs nurkowania OWD Hurghada - Ćwiczenia podwodne

Kurs nurkowania PADI OWD – Open Water Diver

Kurs nurkowania OWD – to pierwszy kurs nurkowy w Hurghadzie, którym rozpoczniesz swoją przygodę z nurkowaniem. Zdobędziesz na nim umiejętności i wiedzę pozwalające na samodzielne nurkowanie z partnerem do 18 m głębokości. Szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne, ćwiczenia w wodach basenopodobnych oraz nurkowania na wodach otwartych. Otrzymanie certyfikatu PADI OWD, uznawanego w centrach nurkowych na całym świecie, to ogromna satysfakcja. Ryzyko jest tylko jedno: teraz będziesz chciał więcej i więcej… Kolejne poziomy lub specjalizacje.

Podstawowy kurs nurkowania OWD trwa 4 dni i składa się z 5 nurkowań basenowych oraz 4 na wodach otwartych. Kończy się egzaminem teoretycznym. W tym dwa dni będziesz nurkować z łodzi w malowniczych wodach Morza Czerwonego na rafach koralowych wokół Hurghady.

>> Przeczytaj więcej o podstawowym kursie nurkowania OWD Hurghada

Kursy nurkowania AOWD Hurghada

Kurs nurkowania PADI AOWD – Advanced Open Water Diver

Kurs nurkowania AOWD – to kolejny naturalny krok w życiu każdego nurka. Więc podczas szkolenia poszerzysz swoją wiedzę i będziesz rozwijać umiejętności praktyczne. Kurs ten obejmuje 2 nurkowania obowiązkowe (głębokie i nawigację podwodną) oraz 3 indywidualnie wybrane przez Ciebie. Mogą to być na przykład nurkowania doskonalące pływalność, wrakowe, w prądzie, podstawy fotografii i inne. Certyfikat AOWD dzięki poszerzeniu Twoich uprawnień nurkowych do 30m głębokości oraz zdecydowanej poprawie Twoich technik nurkowych. W praktyce pozwala na udział w większości rekreacyjnych wypraw nurkowych.

Doskonalenie pływalności – to umiejetność, którą należy szkolić właściwie cały czas. Zwłaszcza po dłuższej przerwie w nurkowaniu lub dla osób, które jeszcze niepewnie czują sie pod wodą. Kurs ten to doskonała okazja do ćwiczeń praktycznych pod okiem instruktora. Dzięki szkoleniu poznasz nowe techniki doskonałej pływalności, zdobędziesz doświadczenie, a tym samym nabierzesz większej pewności siebie. To jest bardzo ważne w samodzielnym nurkowaniu.

Kurs nurkowania w Hurghadzie PADI AOWD trwa 2-3 dni i składa się z pięciu nurkowań specjalistycznych.

>> Przeczytaj więcej o zaawansowanym kursie nurkowania AOWD Hurghada

Kurs nurkowania PADI - Nurkowanie ze skuterem podwodnym

Kurs nurkowania PADI Rescue Diver

Nurek Ratownik – każde zanurzenie pod wodę to nowa przygoda. Teraz, kiedy już zyskałeś doświadczenie jako nurek, szukasz nowych wyzwań. I chcesz stale podnosić swoje kwalifikacje i bezpieczeństwo w czasie nurkowania. Więc czas nauczyć sie ratownictwa. Zdaniem większości doświadczonych nurków jest to jeden z najciekawszych kursów. Bezpieczeństwo jest podstawową rzeczą zapewniajacą udane nurkowanie. Dlatego podczas tego szkolenia nauczysz sie przewidywać, rozpoznawać i oczywiście radzić sobie w sytuacjach awaryjnych pod wodą i na powierzchni, czyli nauczysz sie jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych nurków. Podczas ćwiczeń nauczysz sie jak odnajdywać zaginionych nurków oraz jak radzić sobie z nurkiem spanikowanym czy nieprzytomnym, udzielając mu pierwszej pomocy jeszcze w wodzie. I poznasz także zasady organizacji akcji ratowniczej. Aby uzyskać certyfikat Rescue Diver, muszisz także posiadać wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, którą można zdobyć na kursie EFR. Posiadając certyfikat Rescue Diver, będziesz pewnym i zaufanym partnerem w nurkowaniu.

Kurs nurkowania w Hurghadzie Rescue Diver trwa 3 dni i kończy się egzaminem teoretycznym.

>> Skontaktuj się

Kursy nurkowania Hurghada - w pogoni za rybami :)

Specjalizacje nurkowe Nitrox / Trimix

Nurkowania techniczne, czy też rekreacyjne, mogą się odbywać z wykorzystaniem różnych mieszanek powietrznych, które (w określonych warunkach) mają przewagę nad klasycznym sprężonym powietrzem. 

Chcąc nurkować dłużej i głębiej możemy rozważyć rozwiązania pozwalajace na minimalizację ryzyka wystąpienia choroby dekompresyjnej, tym samym skracajace czasy przystanków dekompresyjnych. 

Dzięki współpracy z zaufanym centrum nurkowym mam możliwość zaoferowania kursów –  specjalizacji nurkowych za równo na mieszance Nitrox (EAN) oraz na Trimixach (DSAT). 

>> Skontaktuj się

Kursy nurkowania Hurghada - utrzymywanie idealnej pływalności

Kurs PADI Divemaster

Dive Master – to pierwszy stopień w zawodowej karierze nurkowej. Coś dla osób, które chcą połączyć przyjemne z pożytecznym, poszerzyć swoje umiejętności lub rozpocząć pracę w podwodnym świecie. Podczas kursu zdobędziesz dogłębną wiedzę o fizyce i medycynie nurkowej, rodzajach sprzętu oraz dekompresji i będziesz doskonalił swoje umiejętności praktyczne przede wszystkim w zakresie prowadzenia grup nurkowych oraz asystowania instruktorom przy prowadzeniu kursów. I uzyskanie stopnia Divemastera przynosi dużą satysfakcję i otwiera drogę do podjęcia pracy w centrach nurkowych na całym świecie jako przewodnik nurkowy.

Kurs nurkowania w Hurghadzie PADI Divemaster trwa 10 -14 dni i kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

>> Skontaktuj się

Skontaktuj się

Przejdź do strony kontakt.

Zobacz galerię z nurkowań

Przejdź do strony galerii.

Sprawdź lokalizacje nurkowe

Zobacz, gdzie nurkujemy.